Ubierz się lekko, weź aparat

  • Motylarnia pod Latarnią Morską Niechorze to unikalny, sferyczny obiekt, ze specjalnie przygotowanym tropikalnym mikroklimatem stwarzającym motylom idealne warunki do życia i latania. Odwiedzając motylarnię warto zatem ubrać się lekko ale i kolorowo, motyle bowiem bardzo lubią przysiadać na barwnych obiektach. Być może właśnie na Twoim ramieniu. Możesz również wziąć ze sobą coś do picia.
  • Piękne, egzotyczne motyle będą z wdziękiem przemykać obok Ciebie. By uchwycić te niecodzienne, ulotne chwile, koniecznie zabierz aparat fotograficzny! Wilgotność panująca we wnętrzu motylarni może jednak spowodować, że obiektyw Twojego aparatu będzie wymagał przetarcia odpowiednią szmatką. Pamiętaj o tym!

Bądź ostrożny, nie dotykaj motyli

  • Motyle też od czasu do czasu lubią odpocząć. Mogą wtedy przysiąść w najmniej oczekiwanym miejscu, na ścieżce, ławce itp. Poruszając się po motylarni zachowaj, proszę, ostrożność, by niechcący nie rozdeptać motylka lub na niego nie usiąść.
  • Motyl, to niezwykle delikatne stworzenie i niestety nasz dotyk, chociażby najbardziej delikatny, uszkadza mu skrzydła, przez co nie może on swobodnie latać i w konsekwencji ginie. Prosimy więc bardzo odwiedzających, by nie próbowali dotykać, brać w palce lub, co gorsza, chwytać motyli.

Nie zabieraj motyli ze sobą

  • Przed opuszczeniem motylarni sprawdź, czy nie wynosisz na plecach, głowie, czapce jakiegoś "motylego gapowicza" ;-) Jeśli tak, delikatnie strząchnij go z siebie, gdyż na zewnątrz szybko zginie.

 

W odkrywaniu niezwykłego świata motyli pomogą Tobie nasi wykwalifikowani przewodnicy. Jeśli będziesz mieć jakieś pytania - są do twojej dyspozycji.

 

Zapraszamy!