Papilio lowi

Jestem bardzo wyjątkowym gatunkiem w mojej rodzinie. Większość z nas ma skrzydła niebieskie, a moje są białe. Dlatego dużo czasu spędzam na słońcu, aby pozyskać energię niezbędną do lotu.

Morpho peleides czyli Biały Morpho jest niezwykłym motylem występującym w Meksyku i Ameryce Środkowej aż po Kostarykę. Jest jednym z nielicznych białych motyli z rodziny Morpho, u których w przewadze występuje kolorystyka niebieska. Biały Morpho jest anielski i pełen wdzięku. Jego skrzydła są dość duże i okazałe, jednakże niezwykle delikatne i wręcz przezroczyste. Z łatwością można zaobserwować ich strukturę wewnętrzną. Skrzydła Białego Morpho z zewnątrz zdobią jedynie drobne, brązowe plamki i oczka. Poza wyglądem, charakterystycznym dla tego motyla jest jego subtelny lot, który oddaje piękno, spokój i harmonię.

W Motylarni pod Latarnią Morską Niechorze nie ma gatunków chronionych lub zagrożonych wyginięciem. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w naszym obiekcie.

Dowiedz się więcej o życiu i zwyczajach tropikalnych motyli.

Motylarnia pod Latarnią Morską Niechorze

Przedstawiciele różnych gatunków motyli z całego świata czekają na Ciebie!.

Czym jest pyłek na skrzydłach motyli? Po co motylom dwie pary skrzydeł?

Odpowiedzi znajdziesz w Motylarni pod Latarnią Morską Niechorze.

Do Twojej dyspozycji są nasi wykwalifikowani przewodnicy, którzy odpowiedzą na Twoje pytania i zdradzą Ci motyle sekrety.

 

Zapraszamy!