Papilio lowi

W Azji, skąd pochodzę znany jestem jako latający tygrys. Samce mojego gatunku, są znacznie mniejsze od samic. W Motylarni zobaczysz mnie w dwóch wariantach kolorystycznych: niebieskim i brązowym...

Parthenos sylvia - występuje w całej Azji Południowej i Południowo - Wschodniej. Powierzchnia grzbietowa dolnych skrzydeł jest głównie czarna z charakterystycznymi paskami i szeregiem białych plam w górnej części. W kierunku korpusu, w zależności od rodzaju, pojawia się kolor niebieski lub brązowy. Ze względu na paski zwany jest Latającym Tygrysem. Jego skrzydła mają dużą rozpiętość ok. 10 cm, co sprawia, że jest świetnym lotnikiem, szybko lata i szybuje bez poruszania skrzydłami. Występuje w lasach deszczowych, często w pobliżu rzek. Jego gąsienice są czerwonawo - brązowe z białymi kropkami, a każdy segment ciała ma cztery fioletowo - czerwone kolce.

W Motylarni pod Latarnią Morską Niechorze nie ma gatunków chronionych lub zagrożonych wyginięciem. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w naszym obiekcie.

Dowiedz się więcej o życiu i zwyczajach tropikalnych motyli.

Motylarnia pod Latarnią Morską Niechorze

Przedstawiciele różnych gatunków motyli z całego świata czekają na Ciebie!.

Czym jest pyłek na skrzydłach motyli? Po co motylom dwie pary skrzydeł?

Odpowiedzi znajdziesz w Motylarni pod Latarnią Morską Niechorze.

Do Twojej dyspozycji są nasi wykwalifikowani przewodnicy, którzy odpowiedzą na Twoje pytania i zdradzą Ci motyle sekrety.

 

Zapraszamy!