Kallima paralekta

Śmiało mogę przyznać, że nie ma drugiego takiego jak ja! Podobnie jak mój kolega Doleschallia bisaltide, ze złożonymi skrzydłami nie odróżnisz mnie od liścia. Jednak przy odrobinie cierpliwości uchylę Ci rąbka tajemnicy i zobaczysz, że moje piękno tkwi w środku...

Kallima paralekta powszechnie znany jako Indian Leafwing czy malajski Leafwing, pochodzi z Indonezji. Podobnie jak u innych przedstawicieli tego gatunku, skrzydła w pozycji złożonej, przypominają martwy liść. Na powierzchni grzbietowej, w górnej części skrzydeł, posiada ukośne, pomarańczowe pasy a pozostała część mieni się metalicznymi kolorami przechodzącymi z granatu w fiolet. Naukowcy twierdzą, że nie ma dwóch identycznych okazów tego gatunku, jednak barwy maskujące są zawsze w kolorach ziemi: szare, brązowe, oliwkowe lub jasnożółte.

W Motylarni pod Latarnią Morską Niechorze nie ma gatunków chronionych lub zagrożonych wyginięciem. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w naszym obiekcie.

Dowiedz się więcej o życiu i zwyczajach tropikalnych motyli.

Motylarnia pod Latarnią Morską Niechorze

Przedstawiciele różnych gatunków motyli z całego świata czekają na Ciebie!.

Czym jest pyłek na skrzydłach motyli? Po co motylom dwie pary skrzydeł?

Odpowiedzi znajdziesz w Motylarni pod Latarnią Morską Niechorze.

Do Twojej dyspozycji są nasi wykwalifikowani przewodnicy, którzy odpowiedzą na Twoje pytania i zdradzą Ci motyle sekrety.

 

Zapraszamy!