Papilo demoleus

Przezywają mnie Cytrynkiem. Podobno jestem najbardziej popularnym motylem z całej mojej rodziny paziowatych. W zależności od potrzeb, stosuję różne techniki lotu i naprawdę ciężko jest mnie złapać...

 

Papilo demoleus w literaturze występujący również pod nazwą Cytrynek, to motyl z rodziny paziowatych, spotykany w krajach południowej Azji od Półwyspu Arabskiego, poprzez subkontynent Indyjski, aż po Borneo i Australię. Jest prawdopodobnie najbardziej rozpowszechnionym motylem ze wszystkich paziowatych. Często uważany za szkodnika, z uwagi na żarłoczność gąsienic, które niszczą plantacje cytrusów. Cytrynek lata szybko około metra nad ziemią i może pokonywać znaczne dystanse w poszukiwaniu nektaru. Wygrzewa swoje szeroko otwarte skrzydła przesiadując na pękach traw i ziół. Jest interesującym motylem, ponieważ porusza się na wiele różnych sposobów. Podczas chłodnego poranka jego lot jest powolny. Rozpiętość skrzydeł: 8 - 10 cm.

W Motylarni pod Latarnią Morską Niechorze nie ma gatunków chronionych lub zagrożonych wyginięciem. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w naszym obiekcie.

Dowiedz się więcej o życiu i zwyczajach tropikalnych motyli.

Motylarnia pod Latarnią Morską Niechorze

Przedstawiciele różnych gatunków motyli z całego świata czekają na Ciebie!.

Czym jest pyłek na skrzydłach motyli? Po co motylom dwie pary skrzydeł?

Odpowiedzi znajdziesz w Motylarni pod Latarnią Morską Niechorze.

Do Twojej dyspozycji są nasi wykwalifikowani przewodnicy, którzy odpowiedzą na Twoje pytania i zdradzą Ci motyle sekrety.

 

Zapraszamy!